Oferta

Oferta nasza skierowana jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych.

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych działających zgodnie z wymogami klienta.

W ramach zleceń projektujemy zarówno nowe urządzenia, jak i modernizujemy już istniejące systemy. Jesteśmy otwarci na współpracę związaną z szeroko pojętym wykorzystaniem urządzeń elektronicznych. Do tej pory zrealizowaliśmy projekty z takich dziedzin jak: rozrywka, edukacja, oświetlenie, miernictwo, automatyka i kontrola. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi projektami opracowanymi w naszej firmie.

Realizujemy zamówienia, których wynikiem są pojedyncze egzemplarze urządzeń, jak i projekty wdrażane do produkcji w dużych seriach. Urządzenia produkowane w ilościach do kilkuset sztuk miesięcznie jesteśmy w stanie produkować w ramach własnej działalności.

Co bierzemy pod uwagę podczas projektowania? 

Warunki pracy urządzenia

Warunki, w jakich będzie pracowało urządzenie, jest pierwszym z czynników, które bierzemy pod uwagę, gdy przystępujemy do pracy nad projektem. Szczególnie ważnymi parametrami są warunki środowiskowe, takie jak: temperatura, wilgotność, zapylenie, wstrząsy i wibracje. Kolejnym istotnym parametrem, ważnym przy projektowaniu optymalnego urządzenia, są warunki elektromagnetyczne, w jakich pracuje system elektroniczny. Dzięki zapoznaniu się z nimi i projektowaniu urządzeń z ich uwzględnieniem, mamy pewność, że zapewniamy naszym klientom urządzenia  o najwyższym stopniu niezawodności.

Funkcjonalność i rozwojowość

Dokładamy wszelkich starań, aby projektowane przez nas urządzenia miały jak największą funkcjonalność przy jednocześnie jak najmniejszych kosztach produkcji i eksploatacji. Jest to możliwe poprzez zastosowanie zaawansowanych funkcji w oprogramowaniu odpowiedzialnym za sterowanie urządzeniem.

W zależności od tego, czy urządzenie jest funkcjonalnie zamknięte (tj. nie będzie potrzeby jego dalszej rozbudowy), czy otwarte (tj. w planach jest dalszy rozwój urządzenia), stosujemy różne metody projektowania. Dla urządzeń funkcjonalnie zamkniętych stosujemy takie podejście projektowe, którego celem jest zminimalizowanie kosztów, przy zachowaniu założonej funkcjonalności. Przykładowo, tym celu w projekcie możemy wykorzystać najmniejszy i jednocześnie najtańszy mikrokontroler, pod warunkiem, że spełni on założone wymagania. Z kolei urządzenia funkcjonalnie otwarte projektujemy tak, aby w przyszłości mogły być one bez problemu rozwijane. Naj prostszym sposobem jest zastosowanie podzespołów o możliwościach przekraczających początkowe wymagania w pierwszej wersji produktu. Dzięki temu w kolejnych wersjach możliwe jest zwiększenie jego funkcjonalności poprzez aktualizację oprogramowania, bez konieczności przebudowywania urządzenia, a nawet bez wymogu jego demontażu.

Estetyka i ergonomia

Kolejnymi ważnymi parametrami, branymi pod uwagę podczas procesu projektowania urządzenia, są estetyka i ergonomia. Czynniki te są szczególnie istotne w przypadku urządzeń przenośnych oraz urządzeń pomiarowo-kontrolnych, w których istnieje konieczność częstych zmian nastaw. Projektujac takie systemy, zwracamy uwagę nie tylko na ergonomię fizyczna i mechaniczną (tj. rozmieszczenie klawiszy i wygoda ich obsługi), ale także na łatwość i intuicyjność poruszania się po menu użytkownika. Uwzględnienie tych aspektów jest ważnym etapem w projektowaniu naszych urządzeń, ponieważ zależy nam na ich bezproblemowej i zrozumiałej obsłudze.

Ponadto podczas procesu produkcyjnego zwracamy uwagę na pewność dostaw komponentów, niezawodność działania oraz końcową cenę naszych urządzeń.

Modele współpracy

Współpraca z klientami przebiega najczęściej zgodnie z jednym, z przedstawionych poniżej, modeli.

Nabycie przez klienta układu wraz z prawami autorskimi

Model ten stosujemy w przypadku, gdy klient w zarysie przedstawia sposób działania urządzenia i pozostawia nam jego całkowitą realizacje. W takim projekcie często znajdują się nasze autorskie pomysły i rozwiązania. Po zbudowaniu prototypu urządzenia i zatwierdzeniu go przez klienta, klient nabywa komplet dokumentacji technicznej, pozwalającej na wytwarzanie produktu i  jego modernizację pozna naszą firmą. Oczywiście urządzenia te mogą być również produkowane przez nas - jesteśmy w stanie zapewnić produkcję w ilości do 1000 sztuk miesięcznie.  Dzięki temu, że klient posiada całą dokumentację potrzebną do wyprodukowania urządzenia, taki model współpracy pozwala uniezależnić się od jednego dostawcy czy też wykonawcy.

Nabycie przez klienta gotowych urządzeń (bez dokumentacji produkcyjnej)

Ten model stosujemy wtedy, gdy klienta interesuje jedynie nabycie, jednorazowe lub cykliczne, serii danych urządzeń, nie jest on natomiast zainteresowany dokumentacją produkcyjną. W ramach takiej współpracy zapewniamy  odbiorcy dostawę gotowych urządzeń, bez przekazywania dokumentacji technicznej. Rozwiązanie to posiada tę zaletę, że odbiorca otrzymuje gotowy produkt, którego potrzebuje, przy minimalnym zaangażowaniu czasu i uwagi.

Powyższe modele stosowane są w przypadku projektów kompleksowo obsługiwanych przez naszą firmę. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje klientów, także dotyczące modeli współpracy.

 

[30.06.2021] Oferta montażu obwodów drukowanych dla małych i średnich serii produkcyjnych

W związku z zakupem nowej maszyny typu pick & place w ramach grantu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WK-P 2014-2020 (więcej informacji o grancie w zakładce Ogłoszenia) w naszej firmie pojawiła się nowa usługa montażu obwodów drukowanych dla małych i średnich serii peodukcyjnych.

W celu otrzymania oferty na montaż Państwa urządzenia prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy:
http://eda-projekt.pl/www/kontakt.html